Nowość Żywność funkcjonalna

Żywność funkcjonalna i produkty do mycia warzyw i owoców

Żywność funkcjonalna i produkty do mycia warzyw i owoców

Żywność funkcjonalna i produkty do mycia warzyw i owoców

Żywność funkcjonalna to takie produkty spożywcze, które oprócz walorów smakowych wykazują udokumentowane właściwości prozdrowotne. Dzięki żywności funkcjonalnej możemy łączyć wspaniały smak z zdrowszym żywieniem. Poniżej znajdziecie Super Sól do o obniżonej zawartości sodu, niskokaloryczny Fit Cukier o niskim poziomie glikemicznym  oraz dr. Owoc do mycia warzyw i owoców, które pomogą w przygotowaniu zdrowszych potraw.

Żywność funkcjonalna to żywność, która ma dodatkowe właściwości zdrowotne, ponad te, które występują naturalnie w pożywieniu. Oznacza to, że żywność funkcjonalna zawiera specjalne składniki lub dodatki, które wpływają korzystnie na zdrowie, zmniejszając ryzyko wystąpienia chorób lub poprawiając ogólny stan zdrowia.

Przykłady żywności funkcjonalnej to:

Produkty z dodatkiem probiotyków, które wpływają na mikroflorę jelitową, poprawiając trawienie i wzmocnienie odporności.

Produkty z dodatkiem przeciwutleniaczy, które chronią organizm przed działaniem wolnych rodników, zmniejszając ryzyko chorób układu krążenia i niektórych chorób nowotworowych.

Produkty z dodatkiem błonnika, które pomagają regulować trawienie, zwiększając uczucie sytości i zmniejszając ryzyko otyłości.

Produkty z dodatkiem omega-3, które korzystnie wpływają na pracę serca i układu krążenia.

Produkty z dodatkiem składników mineralnych, takich jak wapń, żelazo czy magnez, które pomagają w utrzymaniu zdrowych kości, zębów i funkcji układu nerwowego.

Żywność funkcjonalna ma coraz większe znaczenie w dzisiejszej diecie, ponieważ pozwala na poprawienie zdrowia i zapobieganie chorobom, bez konieczności stosowania suplementów diety. Jednak, jak każdy rodzaj żywności, należy ją spożywać z umiarem i w ramach zrównoważonej diety.

Aktywne filtry

Żyj zdrowo i odżywiaj się zdrowo Super sól , FItCukier i dr. OWOC

Sól do zdrowszego solenia - Super Sól

W powyższej ofercie posiadamy Super Sól o radykalnie obniżonej zawartości sodu. Aż 53 % mniej sodu pozwala zmniejszyć ryzyko zawałów serca, wylewów oraz chorób nerek. Jest to jedyna na świecie sól o obniżonej zawartości sodu, która jest naprawdę słona. Nie zmienia smaku potraw więc może być stosowana przy codziennym przygotowaniu posiłków. Powstała na bazie zdrowotnych wód mineralnych, złóż mineralnych i solanek dzięki czemu Super Sól zawiera aż 41 dobroczynnych minerałów.

zdrowsze solenie

Nadmiar sodu może być niebezpieczny dla zdrowia

Światowe organizacje zdrowia ostrzegają, że spożywamy przynajmniej 2 razy za dużo sodu. Nasza Super Sól pozwala na radykalne ograniczenie spożycia sodu. Dzięki temu przyczynia się do zmniejszenia ryzyka wystąpienia wielu dolegliwości. Nadmiar sodu zatrzymuje wodę w organizmie co może powodować uczucie zmęczenia, puchnięcie, osłabienie mięśni, uczucie znużenia. Najważniejszą jednak dolegliwością, która może wystąpić przy nadmiarze sodu w organizmie jest możliwość kołatania serca i podwyższone ciśnienie tętnicze. Zaburzenie gospodarki wodno-elektrolitowej, które występuje przy nadmiernym poziomie spożycia sodu może również niekorzystnie wpływać na nasze zdrowie. Należy jednak nadmienić, że sód jest bardzo ważnym pierwiastkiem dla organizmu i razem z potasem i chlorem odpowiedzialny jest za utrzymanie równowagi wodno-elektrolitowej. 

Zdrowa słodycz - FitCukier

Unikalna mieszanka w 100 % naturalnej słodyczy pyłków kwiatowych oraz ziół. Posiada niski indeks glikemiczny i może być stosowany w dietach wegańskich, niskokalorycznych, zasadowych i innych zdrowych dietach. Nadaje się do zimnych i ciepłych potraw i napoi. O zgubnym wpływie cukru na organizm człowieka wiedzą chyba wszyscy. Może przyczyniać się do wzrostu wagi i rozwoju chorób związanych z otyłością. Może prowadzić do cukrzycy i chorób układu sercowo-naczyniowego.

Czysty owoc to zdrowy owoc - Dr Owoc

Owoc pozbawiony pestycydów teraz to możliwe ! Nasze zdrowie w dużej mierze zależy od tego jak się odżywiamy. Myjąc owoce i warzywa w Dr Owoc możemy pozbyć się pestycydów, metali ciężkich, jaj pasożytów, koronawirusów. 

Przedstawione powyżej produkty pozwalają na umycie warzyw i owoców z pestycydów. Innymi niebezpiecznymi substancjami, które mogą znajdować się na nieumytych warzywach i owocach są metale ciężkie. Najgroźniejsze z nich to Kadm i Ołów. Duże stężenie tych metali w organizmie człowieka prowadzi do nieodwracalnych zmian. W naszej ofercie znajdują się produkty do skutecznego mycia warzyw i owoców. dr. Owoc to rozwiązanie do mycia warzyw i owoców.