Nowość Żywność funkcjonalna

Dezynfekcja w czasach koronawirusa Covid-19

Dziwne czasy Corona Wirusa

Takich czasów jeszcze nie było w dziejach ludzkości. Z jednej strony wielki rozwój gospodarczy i czasy niespotykanej do tej pory wolności przemieszczania się. Ogromne swobody obywatelskie i wręcz nieograniczony przepływ towarów i usług. I nagle dzień w którym wszystko prysło jak bańka mydlana. Nagle okazało się, że wirus Covid-19 , którego nie widać, nagle stał się zagrożeniem dla całej ludzkości. Nagle rzeczy niewyobrażalne stały się rzeczywistością. Kto by pomyślał, że można unieruchomić miliony samolotów na całym Świecie ? Kot by pomyślał, że kraje Unii Europejskiej mogą zamknąć nagle swoje granice ? W końcu kto by pomyślał, że największe kraje Świata nie będą miały podstawowych środków ochrony osobistej.

Co się zmieniło ? Dezynfekcja na każdym kroku !

Nagle ludzkość uświadomiła sobie swoją słabość i kruchość istnienia. Okazało się, że wcale nie jesteśmy nieśmiertelni jak się niektórym wydawało. Nadeszły czasy wszechobecnej dezynfekcji i higieny. 

Mycie rąk nabrało nowego znaczenia

W czasach pandemii mycie rąk można przyrównać do ratowania życia. Serio, bo słowo klucz to przerwanie transmisji wirusa. Co to oznacza ? A nie mniej nie więcej jak tylko usunięcie go z naszego organizmu na pewnym etapie. Załóżmy, że zetknęliśmy się z wirusem i dotknęliśmy go ręką, to istnieje prawdopodobieństwo, że dopóki nie wprowadzimy go do naszego organizmu poprzez nos usta czy oczy, to po prawidłowym umyciu rąk ten wirus przestanie istnieć. Dlatego tak ważne jest używanie odpowiedniego mydła antybakteryjnego, oraz prawidłowa technika mycia rąk.  

Dezynfekcja alkoholowa 

Osobnym etapem zatrzymania transmisji wirusa jest jego jak najszybsze wyeliminowanie. Wiele zrobiono w temacie uświadomienia Społeczeństwa, że alkoholowa dezynfekcja zarówno zapobiega jak i eliminuje zagrożenie. Powszechne stały się praktyki dezynfekcji powierzchni używanych przez duże ilości osób. Dzisiaj dezynfekujemy wózki sklepowe, ulice, ławki, klamki.  Odpowiedni płyn do dezynfekcji rąk i powierzchni pozwoli zminimalizować ryzyko zarażenia wirusem.

Płyn czy żel do dezynfekcji ?

Obecnie na rynku znajdziemy dużo rozwiązań jeżeli chodzi o dezynfekcję rąk. Najpopularniejsze to płyn do dezynfekcji rąk oraz żel do dezynfekcji rąk. Płyn najczęściej zawiera ok 60 - 70 % alkoholu i szybciej odparowuje nie zawsze zapewniając komfort użycia  Jest bardziej uniwersalny ponieważ można go użyć również do dezynfekcji powierzchni.. Dużo bardziej wydajny i bezpieczny do dezynfekcji rąk wydaje się żel do dezynfekcji rąk

Wszystkie środki do dezynfekcji rąk i powierzchni znajdziecie tutaj