Nowość Żywność funkcjonalna

Pleśń i grzyb domowy - niepożądani lokatorzy - sposoby na pleśń 

O szkodliwości pleśni i grzyba domowego napisano już wiele i próbowano wiele. Powstało również dużo poradników i ekspertyz na ten temat. Pragniemy zaprezentować działanie naszego skutecznego preparatu "Likwidatora Pleśni i Grzyba Domowego-SPOX" który wybawi Państwa z kłopotu i usunie niepożądane zjawiska z Waszego otoczenia.


Pleśń lub Grzyb Domowy kiedy powstaje ?

Sprzyjające warunki:

  • duża wilgotność w pomieszczeniu
  • słaba cyrkulacja powietrza
  • niskie temperatury
  • niewysuszone pomieszczenia po zalaniu
  • bład w wykonawstwie przy budowie lub remoncie
  • zastosowane nieodpowiednio materiały budujące

Duża wilgotność przyczyną pleśni domowej 

Dorosła osoba produkuje 250 ml wody w ciągu ośmiu godzin snu, a trzy razy tyle w ciągu dnia podczas wykonywania różnych prac domowych. Nie trudno policzyć że 4 śpiące osoby w jednym pokoju naprodukują 1 litr wody w przeciągu 8 godzin. Nie możliwe? A jednak. W dodatku w domu zazwyczaj się gotuje, prasuje, pierze itd. Pomaga to generować Pleśń domową. Teraz co dzieje się z tą wodą? „Idzie” ona w najzimniejsze miejsce w danym pomieszczeniu. Pewnie zauważyliście w zimie skroploną wodę na brzegach szyby plastikowego okna? To jest właśnie nadmiar wody z pomieszczenia. Nie ma problemu gdy zbierze się na oknie, dużo gorzej gdy najzimniejszym miejscem jest ściana, która w odróżnieniu od szyby okiennej chłonie wilgoć. I tu właśnie zaczyna się nasz problem. Nadmiar wody, który wniknął w ścianę już w niej zostaje powodując rozwijanie się grzybni. Na początku widzimy małe kropki ciemnego koloru. Po pewnym czasie nasze kropki zmieniają się w plamę. Gdy w porę nie zareagujemy to pewnego dnia nasza plama zacznie odstawać z farbą lub tynkiem i wtedy mówimy już o prawdziwym nieszczęściu bo wyhodowaliśmy grzyba. Nie dość że wygląda on nieestetycznie to jest jeszcze szalenie niebezpieczny dla naszego zdrowia. Na pewno nie raz zdarzyło się Wam złapać infekcję z powodu zagrzybionej klimatyzacji w samochodzie czy biurze. Dzieje się tak dlatego, że grzyb „strzela” niewidzialnymi zarodnikami, które są niezmiernie chorobotwórcze.Osiada w naszych oskrzelach lub płucach i powoduje kaszel który wyzwala samoczynnie nasz organizm. Wiecie na pewno że na basenie bardzo łatwo zarazić się grzybem paznokci lub skóry nawet przy bardzo krótkim kontakcie z zakażoną powierzchnią. A to dlatego, że zarodniki działają niezmiernie szybko a wilgoć jest dodatkowym przyjaznym środowiskiem do jego rozwoju. Jeżeli w porę nie zareagujemy to możemy mieć duże kłopoty.Pleśn i grzyb rozwijają się w sprzyjającej wilogoci,musimy trzeba pozbyć się zarodników z danej powierzchni lub odpowiednio ją zabezpieczyć. Dlatego wlaśnie nasz SPOX który likwiduje takie niepożądane zjawiska.

Czyli jesteśmy w sytuacji bez wyjścia?

Nie!!! Trzeba tylko zastosować naszego SPOX-a który rozprawi się skutecznie z pleśnią i grzybem domowym Ważną sprawą jest też odpowiednia,skuteczna wentylacja grawitacyjna lub mechaniczna

 w domu,garażu czy piwnicy. Powietrze krążąc, zabiera z sobą nadmiar wody. Jednak w domach już stojących często przerobienie wentylacji jest niemożliwe z względów finansowych albo technicznych. Wtedy ważną rzeczą jest wietrzenie mieszkania czy domu. Nie rozwiąże to jednak problemu nagromadzonej wody w zimnej ścianie z ktorej powstaje pleśn i grzyb. Wtedy z pomocą przyjdzie Wam oferowany w Naszym sklepie SPOX – jego unikalny skład na bazie chloru , od lat znanego likwidatora życia w wodzie i innych specjalnie dobranych komponentów sprawi że wykwity znikną. Co więcej, wyciągnie on z wnętrza szkodliwe zarodniki. Bardzo ważne jest aby jak najwcześniej zareagować. Gdy rozpylimy go na wspomniane kropki, efekt będzie widoczny natychmiast po 2-5 minutach. Gdy mamy do czynienia z mocniejszym zagrzybieniem proces musimy kilkakrotnie powtórzyć. Czasami może zdarzyć się, że będziemy zmuszeni skuwać tynk, należy jednak wtedy pamiętać o rozpyleniu SPOX-a na ścianę pod tynkiem.Metody te można przyrównać do dezynfekcji zainfekowanej rany.