Nowość Żywność funkcjonalna

Jak wyczyścić przypalony garnek w 4 prostych krokach ?

Usuwanie przypalenia z garnka przed

1. Przygotuj się do usuwania przypalenia, środki ostrożności !

Zawsze przy pracy ze środkami silnie kwasowymi lub silnie zasadowymi używaj rękawiczek ochronnych i uważaj na kontakt preparatu ze skórą. Szczególnie należy uważać na drogi oddechowa oraz oczy. Do odpowiedniego zabezpieczenia używaj rękawiczek ochronnych oraz okularów i maseczki. Pozwoli to chronić Twoje życie i zdrowie.

2. Odpowiednia proporcja Środek do usuwania przypaleń Grease Remover

Najważniejsze jest rozrobienie preparatu Grease Remover w odpowiedniej proporcji z wodą. Zalecane stężenie Grease Remover to 5% - 20% w zależności od stopnia przypalenia. Dla skutecznego i szybkiego usunięcia przypaleń należy rozpocząć pracę z jak najsilniejszym stężeniem i przy wystąpieniu reakcji ( rozpuszczaniu przypalenia ) można roztwór delikatnie rozcieńczyć za pomocą wody. Na powierzchnie pionowe Środek Grease Remover należy nanosić za pomocą zmywaka, lub poprzez oprysk z butelki z atomizerem.

Usuwanie przypalenia w trakcie

3. Usunięcie przypalenia

Po kilku minutach przypalenie powinno zostać rozpuszczone. W celu przyspieszenia tego procesu można użyć szczoteczki lub zmywaka. Nie należy jednak zbyt mocno szorować garnka ponieważ możemy spowodować mikrouszkodzenia, które ułatwią kolejne przypalanie. Po rozpuszczeniu przypalenia należy wylać roztwór z garnka i przepłukać wodą zdatną do picia.

4. Znakomity efekt!!!

Po wyczyszczeniu garnek jest jak nowy, Grease Remover jest bezpieczny dla aluminium. Nawet stare przypalone garnki mogą odzyskać swój dawny blask i funkcjonalność. 

Usuwanie przypalenia po

Autor: Rafał Piasecki