Nowość Żywność funkcjonalna

Jak usunąć plamę z rdzy z ubrania?

Jak skutecznie usunąć plamę z rdzy z ubrania? Robienie porządków w piwnicy, na strychu lub remont mieszkania często prowadzi do powstania uporczywych plam. Wiele z nich jest niezwykle trudnych do usunięcia. Zwykłe proszki do prania nie radzą sobie między innymi z plamami z rdzy. Wielu z nas uważa wręcz, że są to plamy niemal niemożliwe do usunięcia. Z pomocą przyjdą profesjonalne środki od odplamiania tkanin jak i domowe środki. Poniżej opiszemy ich wady i zalety

Sposoby na usuwanie świeżych plam z rdzy

Usuwanie plam z rdzy

Świeżą plamę z rdzy możemy potraktować na przykład sokiem z cytryny. Wystarczy wycisnąć na plamę kilka kropel ze świeżej cytryny lub skropić ją roztworem kwasku. Nie daje to jednak 100 % pewności na osiągnięcie efektu. Po pierwsze możemy zniszczyć tkaninę przez kwaśne pH kwasku cytrynowego lub soku z cytryny, po drugie należy bardzo precyzyjnie dobrać proporcję soku lub kwasku i wody. Należy również pamiętać o jej odpowiedniej temperaturze W przeciwnym razie istnieje ryzyko że zniszczymy tkaninę. Bardzo podobne działanie wykazuje zwykła sól kuchenna. Wystarczy posypać nią plamę lub polać roztworem soli z wodą. Nie wypierzemy jednak w ten sposób świeżego i rozległego zabrudzenia. Ciężko również wyobrazić sobie pranie w ten sposób firan, zasłon lub dywanów i wykładzin. Dużo bardziej wydajnym sposobem jest zastosowanie środka do odplamiania tkanin z rdzy np. Spot-ex 4

Istnieje również metoda wykorzystująca proszek do pieczenia do plam z rdzy. Jest to jednak metoda równie ryzykowna jak usuwanie plam za pomocą Coca Coli lub płynu do mycia sanitariatów czy pary wodnej. Wszystkie powyższe metody opierają się na środkach kwasowych, które w różnym stopniu niszczą czyszczone materiały. Jak powszechnie wiadomo kwas pali.

Nabiał to kolejna domowa metoda na usunięcie plam z rdzy. Nie popadajmy jednak z skrajności w skrajność. Nie trudno sobie wyobrazić zastępowania plam z rdzy tłustymi plamami z nabiału.

Usuwanie plam rdzy z ubrań, skuteczny środek

W odróżnieniu od domowych sposobów na pozbywanie się plam z rdzy na naszych ubraniach istnieją również profesjonalne środki do usuwania uciążliwych zabrudzeń. Wiedza specjalistów, oraz wieloletnie doświadczenie zespołu badawczego pozwoliło opracować skuteczne metody radzenia sobie nawet z najbardziej uciążliwymi zabrudzeniami.

Środki do odplamiania z oferty sklepu Złote Środki są biodegradowalne i skuteczne. Pozwalają przywrócić pierwotny wygląd tkaniny bez użycia ryzykownych domowych metod.