Nowość Żywność funkcjonalna

Skuteczne metody i środki do sprzątania w domu

Wiele powierzchni jak zacząć sprzątanie ?

Niemal każdy dom i mieszkanie to jeden z najtrudniejszych obiektów do sprzątania. Spowodowane jest to użyciem do jego budowy i wykończenia wielu różnych materiałów. Różnego rodzaju podłogi twarde, wykładziny, dywany, stoły blaty, szafki, kabiny prysznicowe, wanny, umywalki, zlew i wiele innych.  Powyższe powierzchnie i sprzęty wymagając użycia innych profesjonalnych środków czystości.

Identyfikacja zabrudzenia i dobór odpowiednich środków do mycia

Jak zapewne wiecie istnieją różne rodzaje zabrudzeń. My dzielimy je na dwie podstawowe grupy: zabrudzenia organiczne i zabrudzenia nieorganiczne. Zabrudzenia organiczne powstają najczęściej w kuchni w postaci tłuszczy, przypaleń, mchów i porostów. Są to zabrudzenia w których powstaje życie. Drugą grupą zabrudzeń są te nieorganiczne występujące najczęściej w łazience. Zaliczają się do nich wapienne naloty na sanitariatach, kabinach prysznicowych, osady z mydła i inne niepodatne na powstanie na ich powierzchni życia. 

Dobór odpowiednich środków czystości

Mając na uwadze powyższe rozgraniczenia zabrudzeń oraz powierzchni, jesteśmy w stanie dobrać odpowiednie środki.  Środki do zabrudzeń organicznych powinny być odpowiednio dobrane i mieć bardziej zasadowy pH. Natomiast środki od usuwania kamienia muszą mieć pH kwaśne.

W kolejnych odcinkach opiszemy dokładnie jak dokonać prawidłowego wyboru środków do poszczególnych pomieszczeń w domu.