Nowość Żywność funkcjonalna

Jak umyć okna bez smug ? Skuteczne techniki mycia okien.

Podstawa to dobry środek oraz sprzęt do mycia okien ! Tak jak z wszystkim tak samo przy myciu okien, luster czy szyb w samochodzie liczy się technika i sprzęt. Do tego potrzebna jest niezbędna wiedza, którą poniżej spróbujemy przekazać.

Zaczynamy od przygotowania sprzętu i skutecznych środków do mycia szyb

Z pomocą przyjdzie nam sklep internetowy Złote Środki gdzie znajdziemy płyn do mycia okien, szyb i luster. Według nas to jeden z najlepszych środków do powierzchni szklanych na rynku. W naszym sklepie internetowym znajdziecie również inne środki do mycia powierzchni szklanych

Uzbrojeni w odpowiednie środki rozpoczynamy mycie okien

Niezmiernie ważne jest umycie ram na początku całej naszej operacji.  W ramach okiennych w okolicach uszczelek znajduje się najwięcej zabrudzenia. Najlepszym rozwiązaniem jest płyn do mycia powierzchni zmywalnych All Purpose. Jeżeli pominiemy ten krok to pozostaną zacieki i brudne ślady w okolicach ramy okiennej.

Mycie ram okiennych - All Purpose

Do mycia ram okiennych najlepiej wykorzystać wspomniany wcześniej środek All Purpose.
Aplikujemy środek na czyściwo bezpyłowe np. Prattika a następnie na  czyszczone powierzchnie  wycieramy aż do całkowitego usunięcia zabrudzenia. Niezmiernie ważne jest wytarcie wszystkich uszczelek gumowych , aby zapobiec przenoszeniu zabrudzenia na szyby. Znajduje się tam wiele zabrudzeń. Po umyciu ram i uszczelek okien przystępujemy do mycia szyby.


pamiętajmy aby środek nanosić zawsze na czyściwo a nie bezpośrednio na szybę ponieważ inaczej rozpylimy płyn na wszystko w około. Warto również zachować odpowiednią technikę umycia to znaczy od jednej strony myjemy lewo prawo natomiast od 2 góra dół. Pozwoli nam to w łatwy sposób zidentyfikować od której strony powstały zacieki.