Nowość Żywność funkcjonalna

Od czego zacząć wybór skutecznej chemii do sprzątania domu Cz. 1?

W pierwszej kolejności musimy zastanowić się do czego potrzebujemy naszych środków czystości. Każda powierzchnia oraz każde pomieszczenia posiada swoją specyfikę dzięki czemu wymaga użycia odpowiednich środków do mycia.

Środki do mycia kuchni domowej

Jakiego rodzaju zabrudzeń możemy spodziewać się w naszej kuchni domowej ?

Jakie zabrudzenia powstają podczas przyrządzania posiłków ?

Otóż najczęściej w naszej domowej kuchni możemy spotkać zabrudzenia tłuszczowe. Podczas gotowania a zwłaszcza smażenia cząsteczki tłuszczy unoszą się w powietrzu osiadając na wszystkich płaskich powierzchniach. Tworzą one gęsty lepki film na powierzchni szafek, okapów, oświetlenia i podłóg. W połączeniu z kurzem powstają ciężko usuwalne zabrudzenia. Także pierwszą grupą środków do mycia kuchni jakie zastosujemy w naszej domowej kuchni są środki do usuwania tłuszczu z kuchni. W asortymencie sklepu Złote Środki znajdziecie takie środki do usuwania tłuszczy jak Surfa Clean, lub Clean Degreasal

Kolejnym rodzajem zabrudzeń występującymi w kuchni domowej są zabrudzenia białkowe. Białko najczęściej występuje w produktach mlecznych, jajkach a nawet w mięsie. Są to bardzo uciążliwe zabrudzenia ponieważ poprzez szybko namnażające się bakterie w krótkim czasie powodują powstawanie nieprzyjemnych zapachów. Skuteczne środki do usuwania zabrudzeń białkowych dostępne w naszym sklepie internetowym pozwolą szybko pozbyć się zabrudzeń białkowych i zapobiec namnażaniu się bakterii i powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. Przyda się również nasz neutralizator nieprzyjemnych zapachów NANOSILVER CARE.

W żadnej kuchni nie obędziemy się bez dobrego płynu do mycia naczyń. Dostępny w sklepie internetowym płyn do mycia naczyń Clean N to używany przez Profesjonalne Zakłady Produkcji Spożywczej płyn do mycia naczyń i drobnego sprzętu. Jest to środek do mycia powierzchni mających kontakt z żywnością z atestem i jest bardziej wydajny niż większość płynów dostępnych na rynku. Clean N to płyn do mycia naczyń, który nie pieni się nadmiernie przez co pozwala użyć mniej wody podczas ręcznego mycia naczyń i sprzętu.

Na koniec chciał bym opisać najcięższy w kuchni domowej zabieg, czyli usuwanie przypaleń. Powstają na skutek zbyt długiej ekspozycji przygotowywanego jedzenia w zbyt dużej temperaturze. Zwęglone resztki jedzenia pozostają na garnkach, patelniach i piekarnikach w postaci trudnego do usunięcia zwęglenia. Nie dość, że nie wygląda to estetycznie to jeszcze może być groźne dla naszego zdrowia. Przypalenia poddane wysokiej temperaturze wydzielają szkodliwe dla organizmu substancje. W naszym sklepie internetowym znajdują się skuteczne środki do usuwania przypaleń takie jak Grease Remover. Są w formie koncentratu do usuwania przypaleń posiadają wysokie pH i pozwalają szybko i bez wysiłkowo usunąć uporczywe przypalenia z garnków, grilla, rusztu lub piekarnika. Poza przypaleniami radzą sobie również znakomicie jako środek do usuwania tłuszczy, dzięki czemu przy zastosowaniu np. Grill & Oven z łatwością umyjemy piekarnik w domowej kuchni.

Codzienne mycie podłóg w kuchni

Warto również wspomnieć kilka słów o codziennym myciu podłóg kuchennych. Kiedy pozbędziemy się uciążliwych i punktowych zabrudzeń na naszej posadzce w kuchni warto się zastanowić jakiego środka użyć do codziennego mycia podłóg kuchennych ? Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego koncentratu ? Wszystko zależy z jakiego materiału mamy wykonaną podłogę w naszej kuchni. Twarde materiały jak gres, terakota lub kamień wymagają użycia środków takich jak środek do mycia podłóg z efektem antypoślizgowym Sol Multisurf. Natomiast płyn do mycia podłóg Sol Clean idealnie sprawdzi się na podłogach pokrytych gumoleum.

Jak wyczyścić przypalony garnek przeczytacie tutaj

Wszystkie środki do mycia domowej kuchni znajdziecie tutaj.