Nowość Żywność funkcjonalna

Jak prawidłowo umyć podłogę olejowaną

Odpowiednie środki do mycia podłóg olejowanych

Podłoga olejowana to bardzo specyficzny rodzaj posadzki Odpowiednio pielęgnowana potrafi przez długie lata nadawać wnętrzu niepowtarzalny styl. Pasuje do wielu aranżacji oraz prawie każdego pomieszczenia. Pozbawiona warstwy lakieru jest jednak podatna na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego tak ważny jest odpowiedni środek do mycia podłóg olejowanych

Odpowiednia technika mycia podłogi olejowanej

Zabezpieczona olejem powierzchnia podłóg olejowanych wykazuje umiarkowaną wodoodporność. Podczas mycia takiej podłogi niezmiernie ważne jest używanie dobrze wyciśniętego mopa z miękkiego materiału. Najlepiej  sprawdzi się miękki płaski mop z mikrofibry. Nie bez znaczenie jest również technika mycia podłogi olejowanej. Najlepiej do mycia użyć techniki na dwa wiadra. W skrócie polega ona na użyciu jednego wiadra z roztworem wody i środka do mycia podłóg olejowanych oraz drugiego wiadra z czystą wodą. Więcej o tej technice napiszę w osobnym artykule.

Dobrze dobrana częstotliwość mycia podłogi olejowanej

Wielu z początkujących użytkowników zastanawia się z jaką częstotliwością myć podłogę olejowaną ? Jednoznacznej odpowiedzi nie ma ! Podłogę myjemy zawsze wtedy kiedy znajdują się na niej zabrudzenia. Będzie to zależało oczywiście od stopnia jej użytkowania. Inaczej brudzą się podłogi w holu a zupełnie inaczej w pokojach. Na jedną rzecz warto jednak zwrócić uwagę. Ziarenka piasku zalegające na podłodze mogą powodować jej trwałe uszkodzenia. Nasuwa się więc pytanie. Czy odkurzać podłogi olejowane ?

Czy odkurzać podłogi olejowane ?

Odpowiedz brzmi: Tak ! I to jak najczęściej. Oczywiście też bez przesady, nikt przecież nie będzie odkurzał cały czas. Warto jednak za każdym razem kiedy zauważymy piasek lub inne twarde ziarenka zabrudzenia chwycić za odkurzacz. Pozwoli to na dłużej zachować pierwotny wygląd podłóg olejowanych. 

Jak często konserwować Podłogę olejowaną ? 

W zależności od intensywności użytkowania podłogi, proces konserwacji olejem przeprowadzamy 1, 2 razy do roku.