Nowość Żywność funkcjonalna

Jak wybrać odpowiedni środek do maszynowego mycia podłóg ?

W poniższym artykule opiszemy na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego środka do maszynowego mycia podłóg.

Płyn do mycia maszynowego podłóg

Od czego zacząć maszynowe mycie posadzki ?

Jak zwykle w takich przypadkach zaczynamy od identyfikacji podłoża. Musimy określić czy jest to beton, gres, linoleum, gumoleum czy też inny rodzaj powierzchni. Na rynku znajdziemy zarówno środki dedykowane do maszynowego mycia określonego rodzaju podłoża jak i uniwersalne. Wybór tych produktów do maszynowego mycia posadzek zależy od preferencji kupującego.

Identyfikacja zabrudzenia

Zanim podejmiemy decyzję o zakupie środka do maszynowego mycia podłóg musimy odpowiedzieć sobie na pytanie z jakimi zabrudzeniami mamy lub będziemy mieli w najbliższym czasie do czynienia. zupełnie inaczej będziemy postępowali w przypadku korytarza a zupełnie inaczej hali produkcyjnej. Musimy określić czy będziemy mieli do czynienia z zaburzeniami olejowymi czy pyłami i osadami a może po prostu z błotem naniesionym na butach.

Środki do maszynowego mycia podłógRodzaj płynu do maszynowego mycia

Odpowiedni środek do mycia maszynowego posadzek powinien być nie pianowy. Zdarzają się przypadki kiedy wskazane będzie użycie na przykład piany aktywnej do mycia pojazdów. Należy wtedy pamiętać o użyciu środka gaszącego pianę. w przeciwnym przypadku maszyna wypluję pianę, a dokładnie z zbiornika na nieczystości zacznie wydobywać się piana.

Odpowiednie stężenie środka myjącego

Pamiętajmy,  że niezmiernie ważne jest utrzymanie odpowiedniej proporcji pomiędzy płynem a wodą. Gotowy roztwór środka do maszynowego mycia posadzek możemy zrobić na dwa sposoby albo poza maszyną przygotować już rozcieńczony lub ustawić odpowiednie stężenie na naszej maszynie. Nie wszystkie maszyny jednak pracują w pełnym zakresie od 0 do 100%. Dlatego niekiedy należy ustawić stężenie przed wlaniem roztworu do maszyny.

Prawidłowa prędkość prowadzenia maszyny

Na koniec warto wspomnieć o prawidłowym tempie prowadzenia maszyny myjącej. bardzo ważne żebyśmy nie "biegali". Za szybki przejazd może spowodować za krótki czas reakcji środka myjącego z zabrudzeniem. W takim przypadku efekt naszej pracy najpewniej nie będzie zadowalający. 

Autor Rafał Piasecki