Nowość Żywność funkcjonalna

Pulsoksymetry

Pulsoksymetry

Pulsoksymetry

Pulsoksymetr co to jest ?

Pulsoksymetr to narzędzie służące do mierzenia nasycenia tlenem krwi ( saturację ). Nowoczesne pulsoksymetry pokazują również częstotliwość bicia serca ( puls ). Dzięki zwartej budowie i małym rozmiarom jest to urządzenie do mierzenia saturacji, którego nie może zabraknąć w żadnym domu. 

Pulsoksymetr do domu

Małe wymiary urządzenia i możliwość szybkiego bezinwazyjnego pomiaru sprawiają, że pulsoksymetr z powodzeniem może być stosowany w warunkach domowych. Mogą go używać zarówno osoby starsze, dorosłe i dzieci. Pulsoksymetr szczególnie polecany jest osobom z chorobami układu oddechowego, lub sercowo-naczyniowego. Także osoby z bezdechem sennym lub poddawane tlenoterapii powinny posiadać pulsoksymetr w domu. 

Aktywne filtry

Jak działa pulsoksymetr ? 

Dzięki wykorzystaniu światła o różnej długości fal światła czerwonego i podczerwonego pulsoksymetr z dużą dokładnością potrafi pokazać proporcję pomiędzy hemoglobiną nasyconą tlenem a zredukowaną. Pomiar nasycenia krwi tlenem pokazywany jest zazwyczaj w procentach. 

Zastosowanie pulsoksymetru

Pulsoksymetry znajdują bardzo szerokie zastosowanie. Najczęściej używane są w szpitalach, karetkach lub na izbach przyjęć. Coraz częściej pulsoksymetry znajdują jednak zastosowanie w świecie sportu. Wielu sportowców mierzy na bieżąco swoją saturację.